Kraina Przyszłości

_
TYTUŁ: Kraina Przyszłości | Tomorrow’s Land
WWW:
REŻYSER: Andrea Paco Mariani, Nicola Zambelli
ROK PRODUKCJI: 2011
KRAJ PRODUKCJI: Palestyna
JĘZYK:  Włoski | Angielski | Arabski
NAPISY: Polskie
CZAS TRWANIA: 78 min.

Ameer ma zaledwie 12 lat, ale jest już dorosły. Każdego popołudnia, po szkole, pasie trzodę swojej rodziny. Ameer ma marzenie, przekazywane z pokolenia na pokolenie: aby uwolnić swoją ziemię i swój lud od izraelskiej okupacji wojskowej. To nie jest film. To jest codzienne życie Ameera.
Witamy w At-Tuwani, niewielkiej wiosce palestyńskiej, położonej pomiędzy skalnymi wzgórzami na południowy wschód od Hebronu, w tak zwanym Zachodnim Brzegu. Miejsce to jest pod ciągłym zagrożeniem ewakuacji od 1999r. Wieś wielokrotnie poddawana była atakom żołnierzy izraelskich, którzy mieszkają w pobliskiej osadzie Ma’on.
W odpowiedzi na te wszystkie niesprawiedliwości, dziesięć lat temu powstał tu Komitet Ludowego Ruchu Oporu, będący bezpośrednim głosem sprzeciwu miejscowej klasy chłopskiej. Jednocześnie jego celem jest destabilizacja mechanizmów kontroli izraelskiej okupacji.
Atutowy eksperyment polityczny At-Tuwani pokazuje, jak głęboko zmieniają się korzenie palestyńskiego społeczeństwa.
Poprzez podwójną strategię, zarówno medialną, jak i prawną, oraz poprzez planowaną serię pokojowych działań na terytoriach (działania na rzecz odzyskania ziemi, demonstracje i parady przeciwko okupacji wojskowej i budowania muru) oraz przy wsparciu wielu izraelskich i międzynarodowych działaczy, ruch ten rośnie i obrazuje się jako potencjalna droga do budowania i wyobrażania sobie nowej przyszłości.

TRAILER:

[Tłumaczenie na język polski: Magdalena Birna]