Nagrody i jury

Nagrody


Grand Prix for the Best Foreign Film:
Delikatna Równowaga | Delicate Balance, dir. Guillermo Garcia Lopez

Grand Prix for the Best Polish Film:
Arabski Sekret | Arabic Secret, dir. Julia Groszek

Special Award:
Szkoła nr 3 | School #3, dir. Georg Genoux, Leisaveta Smith

Special Mention: Święta Woda | Sacred Water, dir. Olivier Jourdain and Żniwa | The Harvest, dir. Andrea Mariani

Jury


Mgr Anita Budziszewska

– pracownik Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Dydaktyka i zainteresowania badawcze to szeroko pojęta kultura i czynniki kulturowe w prawie międzynarodowym i stosunkach międzynarodowych.

Dr Iwona Wyciechowska

– adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Była Pełnomocnikiem Rektor UW ds. Akademickiego Radia Kampus oraz członkiem Rady Programowej tego radia, a następnie przewodniczącą Rady Programowej. Po zdaniu egzaminu na kartę mikrofonową, została współpracownikiem Polskiego Radia.

Krzysztof Kopytko

– prawnik, dyplomata, w latach 2013 – 2017 dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, wcześniej zajmował się (także jako wykładowca) między innymi prawami człowieka, dyplomacja publiczną, dużymi, wielostronnymi projektami w dziedzinie kultury.

Marcin Radomski

– dziennikarz, krytyk filmowy. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie i dziennikarstwo filmowe w Collegium Civitas. Robi wywiady, pisze o polskim i zagranicznym kinie, prowadzi spotkania na festiwalach filmowych, relacjonuje festiwale w Berlinie i Cannes.


Adam Rostkowski

– dziennikarz filmowy i selekcjoner Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Na co dzień pracownik organizacji humanitarnych oraz fotograf w UNICEF.

Aneta Sałajczyk

– pracownik Fundacji HumanDOC, z wykształcenia socjolog zajmująca się wizualnymi przejawami działań społecznych, z Fundacją realizuje projekty z zakresu edukacji globalnej i współpracy rozwojowej. Pracuje przy produkcji reportaży i filmów dokumentalnych.