Fisher Stevens

Fisher Stevens w wieku 13 lat przeprowadził się z rodzinnego Chicago do Nowego Jorku, aby móc kontynuować karierę aktorską. Bezskutecznie szukał jakiegokolwiek zajęcia. Jak wspomina, nie udało mu się nawet wystąpić jako statysta, w jednej z reklam płynu do płukania ust firmy Crest. Fisher. Zadebiutował w horrorze pt. „The Burning” z 1981r. , gdy miał 16 lat. Grany przez niego bohater w jednej ze scen odcina sobie palce. Potem pojawił się w “Baby It’s You”(1983) i „The Brother from Another Planet” (1984). Wystąpił także razem z Mattem Dillonem w przebojowej komedii „The Flamingo Kid” (1984), na planie której poznał początkującego wówczas producenta Gary’ego Fostera. Partnerował także Steve’owi Guttenbergowi w filmie Short Circuit (1986).
Wystąpił w produkcjach Telewizji ABC pt.„Ryan’s Hope” (1975),oraz “Tall Tales & Legends Showtime” (1985), a także w Early Stage produkowanym dla stacji CBS (1996).

Mimo, że od ponad dekady mieszka w Nowym Jorku, gdzie wraz z innymi założył grupę teatralną o nazwie Naked Angels, której twórczość jest całkowitym przeciwieństwem, tego co mamy okazję oglądać na Broadwayu, Stevens twierdzi, że nadal jest fanem Chicago Cubs.

[Tłumaczenie na język polski: Magdalena Birna]